Варіанти застосування перегородок

Варіанти застосування перегородок

У багатьох квартирах виникає потреба перепланувати приміщення, змінюючи його призначення або розділяючи з іншим. Для цього та багато іншого застосовуються перегородки. А як і для чого використовувати їх, ми розповімо нижче.

Використання декоративних перегородок в інтер'єрі та їх особливості

Фото Перегородка лофт у ваннійПідбір таких елементів декору, як перегородки, здійснюється безпосередньо під певне приміщення. Враховується не лише його тип і дизайн, а й параметри, функціональні завдання, які має виконувати перегородка. Важливий аспект – форма та матеріали виготовлення моделей. До переваг застосування перегородок в інтер'єрі слід зарахувати:

 • Оригінальність та зовнішня естетичність;
 • Можливість застосування різних матеріалів;
 • Екологічність та безпека для здоров'я;
 • Широкий простір для дизайну;
 • Тривалий термін експлуатації і не тільки.

У свою чергу перегородки можуть бути двох типів – розсувні та монолітні. Перші можуть використовуватися замість дверей, як варіант розсувного полотна, схожого на шафу купе, а другі підходять для зонування або відділення приміщення від іншого.

Застосування перегородок у приміщеннях

Сьогодні такі декоративні рішення, як перегородки, застосовуються безпосередньо в інтер'єрі найрізноманітніших кімнат, де мають свої особливості та завдання.

Вітальні Багатофункціональність цього приміщення потребує особливої ​​уваги при доборі перегородок. Наприклад, якщо вітальня є обідньою зоною, розміщеною поруч із кухнею, можна розділити їх розсувним варіантом. Підійдуть і суцільні перегородки, які перетворять обідню зону на місце для відпочинку та ігор. Колірна гама та матеріали при цьому вибираються відповідно до інтер'єрних рішень.

Фото Перегородка на кухню Спальня

У невеликих квартирах, а іноді навіть у будинках, спальна зона поєднується з робочим кабінетом. Щоб розділити їх можна використовувати невеликі варіанти з дерева та скла, встановивши їх безпосередньо за узголів'ям ліжка. Наявність прозорої ширми дозволить не з'їсти простір і створити усамітнення.

Кухня Найчастіша зона, де застосовуються перегородки. Особливо, коли необхідно відгородити місце приготування та їди, не користуючись при цьому дверима. За допомогою стильної, світлої перегородки можна облагородити обідню зону, відмовити її від запахів їжі, що готується. Можна використовувати як декоративні, так і цілі перегородки без дверей.

Дитяча Оскільки кімната у дитини лише одна, а функціональність застосування широка – від сну до навчання та ігор, необхідно підібрати правильні види поділу. Для цього можна використовувати перегородки коробчатої конструкції, що дозволяють забрати мінімум місця, але при цьому створити відчуття затишку для дитини будь-якого віку.

Матеріали перегородок та їх вибір

Для створення інтер'єрних виробів для зонування застосовуються безліч матеріалів, що мають свої властивості та особливості. Серед найпопулярніших матеріалів слід зазначити:

  Фото Перегородка зі скла Дерево: створені з натурального матеріалу, перегородки є найбільш функціональними та затребуваними. Екологічні та безпечні для здоров'я можуть застосовуватися в дитячих кімнатах. Є яскравим елементом декору, можуть застосовуватися і з метою декорування, і як роздільник простору.

  Гартоване скло: скляні поверхні створюються для того, щоб візуально робити приміщення більше, зберігати корисні квадратні метри і не перешкоджати проникненню світла. Можуть бути як розсувними, так і суцільними, придатними для будь-яких приміщень.

  Метал: в основному застосовується як каркас і рейки для перегородок, поєднуючись при цьому зі склом. Їхня комбінація дозволила створити не лише інтер'єрне рішення, а й виріб із тривалим терміном експлуатації.

Вибирати матеріали краще не лише на власний смак, а й під інтер'єрний дизайн. Для класики, бароко, модерну та інших краще розглядати варіант із натуральним деревом, яке функціонально вписується в дизайн. Скло та метал – гарне рішення для кімнат у стилі лофт, хай-тек, мінімалізм та інших сучасних варіантів.

Правила зонування приміщень перегородками

Перегородка у вітальні Для того, щоб зробити грамотний розподіл простору за допомогою перегородок, необхідно врахувати деякі нюанси. Серед таких:

 1. При розділенні різних за функціоналом житлових зон необхідно наголошувати на кольорі. Для цього можна використовувати більш контрастні, яскраві або навпаки темні моделі.
 2. Поділ приміщень з обмеженими габаритами краще проводити за допомогою прозорих перегородок зі скла, що дозволяють збільшити простір.
 3. Стилістика самої моделі, її колірне рішення та текстура, наявність або відсутність візерунків на склі повинні гармоніювати безпосередньо з дизайном приміщень, де вона розміщується, не створюючи дисонансу.
 4. У невеликих приміщеннях можна застосовувати матові поверхні, що дозволяють створити оригінальний акцент.
 5. Не завжди варто застосовувати зонування за допомогою суцільних перегородок, що крадуть заповітні квадратні метри, іноді підійдуть і невисокі моделі, які можна функціонально використовувати.

А якщо вам потрібні якісні, продумані та сучасні інтер'єрні рішення – тоді ознайомтеся з нашим каталогом!