Переваги та особливості металевих сходів

Переваги та особливості металевих сходів

Сьогодні володарі квартир та приватних будинків намагаються купити металеві сходи, а не варіанти зі скла, бетону або дерева. А чому конструкції з різних видів металу стали такими популярними, та які у них є переваги, ми розповімо сьогодні.

Особливості сходів з металу та їх різновиди

Металеві сходи мають шалений попит у зв’язку з тим, що у моді сьогодні стиль мінімалізму, лофт та хай-тек, до яких складно додати щось дерев’яне. Також метал – гарне рішення, якщо ви віддаєте перевагу брутальним інтер’єрним рішенням, хочете отримати унікальний стиль власної домівки чи квартири. Серед найбільш популярних варіантів металевих сходів варто відзначити:

 • Маршеві: одне з найпопулярніших рішень. Такі сходи мають опору з кутом нахилу у 45 градусів, на якій й кріпляться сходинки. Свою назву вони отримали завдяки тому, що складаються з окремих маршів – комплексів, заповнених за допомогою сходинок. Такі моделі можуть бути кількох типів – відкриті, закриті, прямі, поворотні, з косоурами або на тятивах;
 • Поворотні: від попереднього типу відрізняється лише наявністю повороту. Може приймати різні форми, де найпопулярнішими є Г, П та Т-подібні. Такі моделі можуть мати поворотні кути від 180 до 360 градусів;
 • Гвинтові: найсучасніша модель, яка має форму спіралі, що закручується вздовж власної осі. Використовують їх, як правило, у приміщеннях з маленькими габаритами, адже вони мають найменші розмірні параметри.

Окремо варто відзначити такий вид металевих сходів, як больцеві. Зовні вони виглядають як маршеві, проте з однією відмінністю: сходинки у таких моделей фіксуються не на монолітну основу, а кріпляться безпосередньо на стіну за допомогою металевих штирів (больців). Така модель має легший зовнішній вигляд, а також витримує вагу до двохсот кілограмів, що дозволяє переміщувати нею габаритні вантажі.

Основні переваги металевих сходів

Вироби з металу мають безліч переваг, на які варто звернути увагу перед тим, як купити їх для квартири або власного будинку. Металева конструкція має наступні переваги:

 1. Зносостійкість: метал – найміцніший матеріал, а тому такі сходи майже неможливо деформувати або зламати, на відміну від дерев’яних.
 2. Універсальність: за допомогою майстерної обробки метал може приймати будь-які форми, що робить можливість декорування сходів дуже широкою.
 3. Легкий догляд: металевим сходам не потрібні засоби для обробки, як для дерева, а також вони можуть митись звичайною водою, яка прибирає пил та бруд.
 4. Багатофункціональність: такий матеріал добре поєднується з іншими, а тому зробити сходи можна не лише з цільного металу, а й у комбінації зі склом тощо.

  Такі сходи дуже стійкі до будь-яких механічних пошкоджень, температур, можуть встановлюватись як зовні, так і усередині будинку, а ще майже не потребують ремонту за весь час своєї експлуатації.

  Недоліки металевих конструкцій

  Звісно, не обійшлось і без недоліків, які є не лише у дерев’яних моделях, а й у сходах з металевим каркасом. Металеві сходи мають такі недоліки:

  • Схильність до корозії: у випадку, якщо ви не обробили сходи спеціальною фарбою або засобами від корозії, на них може з’явитись іржа, проте побороти це досить легко, якщо замовити моделі з хромованої сталі;
  • Гучність: підійматись та спускатись такими сходами тихо не вийде, проте вирішити це питання можна за допомогою декоративних наліпок на східці у вигляді ковроліна або дерева.

  Окремо варто відзначити такий недолік, як ціна металевих сходів. Як правило, моделі, що мають металевий каркас, вартують іноді навіть дорожче за ті, які створюються з натурального дерева. Важливо пам’ятати, що велика кількість декору, а також особливості монтажу конструкції також впливають на її кінцеву ціну.

  Купити металеві сходи готові чи на замовлення: що обрати

  Сьогодні існує два варіанти металевих сходів, які ви можете обрати для власного будинку – придбати уже готові з каталогу або ж замовити індивідуальну розробку. Відзначимо, що сходи, які присутні у каталозі, будуть мати меншу ціну, оскільки вони розробляються серійно, згідно з мірками самого виробника, а тому мають стандартні розміри та дизайн. Такі варіанти можна обрати, якщо у вашому будинку стандартна висота стелі й ви прагнете до мінімалізму у всьому, що у ньому буде встановлено.

  Але коли ж варто обрати моделі з індивідуальним оформленням? Наприклад, якщо висота стелі або розмірні параметри приміщення не дозволяють вам встановити стандартні конструкції. Або ж якщо ви хочете унікальне оздоблення, яке буде лише у вашої моделі. У такому випадку звертайтесь до нас, й ми запропонуємо вам найкращий індивідуальний варіант ваших майбутніх сходів!