Компактні сходи в обмеженому просторі

Компактні сходи в обмеженому просторі

Зведення двоповерхового будинку або котеджу потребує монтажу таких додаткових елементів, як сходи. Проте, якщо ваш будинок невеличкий, або ви маєте малогабаритну двоповерхову квартиру, варто розглянути такий варіант, як компактні сходи для дому.

Компактні сходи: коли й для чого потрібні

Проблема вільного простору – одна з найбільш актуальних серед власників будь-якого помешкання. Часто буває так, що не вистачає вільних квадратних метрів для розміщення усіх предметів, які хочеться, або для вільного доступу до усіх зон квартири та будинку. У такому випадку на допомогу приходять компактні сходи.

Маленькі сходи – це гарне рішення, коли треба зберегти якомога більше вільного простору. Для цього вигадують різні форми, змінюють місця їх монтажу, звужують сходинки та відступи між ними тощо. При цьому необхідно також враховувати й такі речі, як безпека та комфорт, адже не усі варіанти компактних сходів, що мають гарний вигляд на папері, дійсно зручно використовувати у реальності.

Популярні різновиди компактних сходів

Не лише у великих та просторих будинках встановлюються сходи. Маючи двоповерхові будівлі, особливо, якщо вони досить маленькі, проте високі, також потрібно придбати сходи, але не звичайні, що займають більшу частину вільного простору, а такі, що будуть безпечними, зручними, а головне – компактними. Сучасні компактні сходи можуть бути наступних типів:

  1. Одномаршеві: найпростіші моделі, які можна встановити для підйому на другий поверх. У таких сходах можна звужувати проступи, обігрувати місце для установки, щоб вони займали якомога менше місця.
  2. Поворотні: найкраще встановлювати їх у кутку або біля стіни. Такі компактні сходи мають майданчики для повороту, що можуть мати від 90 до 180 градусів. При цьому це найбезпечніші сходи, по яких можуть ходити діти та старі люди.
  3. Гвинтові: малогабаритні варіанти, що мають форму спіралі. Створюються з урахуванням ергономіки, а також під сходинками не утворюються мертві зони з простору, який не можна використати.
  4. Розкладні: найоптимальніший варіант, якщо нагору підійматись треба нечасто, наприклад, якщо мова йде про горище. Основна перевага – у можливості складання сходів у спеціальний бокс на стелі, щоб звільнити більше місця.

Вибір між цими типами конструкцій треба робити, виходячи з власного бюджету, а також з того, хто та як проживає у помешканні. Не рекомендується встановлювати гвинтові сходи, якщо в домі є діти або літні люди. А розкладні варіанти краще підійдуть, якщо встановити їх у зоні горища або мансарди.

Малогабаритні сходи: які ще є рішення

Коли є необхідність встановити сходи, які не будуть красти вільні сантиметри вашого дому, варто звернути увагу на малогабаритні конструкції. До них належать дві основні категорії сходів – модульні та «гусячі лапки».

Модульні сходи Можна сказати, що такі сходи – це конструктор на кшталт ЛЕГО, з якого можна зібрати усе, що заманеться. Для цього можна обрати різні опорні компоненти, сходинки різної форми та інші елементи, які допоможуть зекономити місце у приміщенні.

До переваг модульних сходів можна віднести максимально компактне розташування, а також універсальність зовнішнього вигляду та конструкції, що робить їх оптимальним рішенням для будь-яких стилів інтер’єру. Модульні конструктори дозволяють створили компактні сходи Г- або П-образного типу, спіралеподібні або гвинтові. При цьому завдяки великій кількості супутніх елементів можна встановити модульні сходи у приміщенні з будь-якими розмірними параметрами.

Сходи «гусячі лапки» Головна особливість таких компактних сходів полягає в унікальній формі сходинок, які нагадують гусячі лапки. Ще одна перевага полягає у тому, що попри свою дивну форму, такі моделі не втрачають зручності, й користуватись ними можуть з повною безпекою навіть люди похилого віку. Попри крутий спуск, такі варіанти мають широкі проступи, які відповідають сучасним стандартам безпеки. Рухатись такими сходами значно зручніше, адже вони формують своєрідну шахівницю за допомогою сходинок, що впливають на швидкість та легкість переміщення.

З яких матеріалів створюються компактні сходи

Стандартно кращим варіантом для виготовлення сходів є натуральне дерево. Будь-який його різновид, особливо цільний масив, дозволяє створювати екологічні та безпечні конструкції, що мають гарний вигляд у сучасних інтер’єрах.

Придивитись можна й модель з металу – довговічного матеріалу, який майже не зношується. Серед найпопулярніших рішень – звісно, сталеві труби, що вкриваються спеціальними фарбами, аби захистити їх від корозії. А якщо того потребує інтер’єр – можна обрати компактні сходи з комбінованих матеріалів. Наприклад, коли опорна основа створюється з металу, а от сходинки та поручні – з натурального дерева або сучасного композиту.

Зручність та безпека компактних сходів

Особливу увагу під час вибору компактних сходів варто звернути на питання безпеки та комфорту пересування. При цьому необхідно врахувати кілька особливостей та порад:

  • Не варто обирати надто круту конструкцію: модель з нахилом понад 60 градусів буде вважатись небезпечною та незручною;
  • Для швидшого пересування та забезпечення комфорту для літніх людей краще обирати варіанти з поручнями;
  • З огляду на матеріал, варто подумати про безпеку пересування, обрати неслизькі покриття або додатково вкривати сходинки килимками або гумовими рейками;
  • Важливо, аби всі сходинки мали однакову висоту, а ширина проступу складала близько 30 см для зручності пересування.

А якщо вам потрібні якісні та компактні сходи – тоді звертайтесь до наших менеджерів, які допоможуть з підбором!