Сходи в інтер'єрі приміщення

Сходи в інтер'єрі приміщення

У сучасності все частіше з'являються проекти двоповерхових квартир та будинків, які потребують відповідних підйомних пристроїв. Але не тільки житлові приміщення потребують сходів, але й так само арт-простору, кафе та інші, де вони з легкістю стануть доповненням інтер'єру.

Роль сходів в інтер'єрі будинку

Традиційно сходи, які застосовуються в приміщенні, виконують дві основні функції – парадну та другорядну. У першому випадку вона є ключовою фігурою, навколо якої вибудовується решта інтер'єру. Саме після її встановлення вибираються меблі, проводиться зонування та розміщення інших предметів.

Другорядні сходи в будинку менш помітні і виконують в основному функцію підйому та спуску. При цьому вони можуть виготовлятися з менш дорогих матеріалів, ніж парадні, бути менш химерними в плані дизайнерських рішень. За допомогою такої конструкції можна не тільки забезпечити швидкий доступ до другого поверху, але зробити її яскравим акцентом в інтер'єрі. Особливо важливо це у приміщеннях у сучасній стилістиці, а також у промислових та арт-просторах.

Різновиди сходів в інтер'єрі

Фото Сходи в інтер'єрі гвинтові Насамперед, говорячи про різновиди сходів в інтер'єрі, необхідно уточнити, які основні види конструкцій існують, чим відрізняються і які переваги. Сходові конструкції поділяються на:

  1. Маршеві: є прямими ділянками, які встановлюються під кутом. Можуть мати як один, так і кілька маршів, що визначається заввишки стелі, наявністю місця під сходами. Вважаються найпопулярнішим типом сходів, оскільки забезпечують найбільшу безпеку та прості в експлуатації.
  2. Гвинтові: конструкція, що має суцільний розворот, закручується по спіралі. Встановлюється у разі недостатньої кількості місця. Мають різні радіуси та висоту, завдяки чому підходять як для особняків, так і для маленьких квартир. Відрізняються красою, витонченістю та можливістю вписатися у будь-який стиль інтер'єру.

Кожен із представлених типів сходів має свої недоліки. Наприклад, маршеві досить габаритні, можуть вкрасти зайві квадратні метри в невеликих приміщеннях. А ось гвинтові потенційно небезпечні для дітей, що не дозволяють переміщати на верхні поверхи габаритні вантажі і не тільки.

Як вибрати сходи до будинку в залежності від стилю інтер'єру

Сьогодні з'являється все більше різновидів стилів інтер'єру, які вимагають певних деталей та акцентів, кольорів та матеріалів, що не могло не торкнутися таких габаритних предметів, як сходи. Існує кілька правил підбору сходів, залежно від інтер'єру квартири:

  • Фото Сходи в інтер'єрі модульні Класичний: надає найширші можливості для декорування сходів. Немає обмежень за матеріалами та відтінками, особливо вітається натуральність, оригінальне забарвлення та благородні відтінки;
  • Хай-тек: вітаються прямі марші та правильні геометричні форми. Серед матеріалів варто вибирати метал, скло сріблястих або світлих відтінків;
  • Модерн: відсутність прямих ліній, акцент на геометрії, незвичайних формах та візерунках. Сходи мають бути природними, з оригінальним декором. Серед матеріалів домінує дерево та метал;
  • Кантрі: виключно сходи з дерева, пофарбовані в природні відтінки. Допустиме скромне, неакцентне оздоблення, мінімум декору, серед якого домінують балясини та різьблені перила;
  • Арт-деко: віддається перевагу суворим лініям та формам, відсутності яскравих відтінків та фарб. Застосовуються поєднання з металу та дерева. Сходи мають бути витонченими, з оригінальним декором;
  • Лофт: важлива підкреслена грубість, серед матеріалів домінує метал, рідше – скло. Особлива увага приділяється темним відтінкам та відсутності обробки та декору. Серед квітів домінують металеві та холодні.

Вибираючи сходи в квартиру під існуючий стиль інтер'єру, необхідно запам'ятати один простий нюанс. Якщо ви використовуєте класичні стилі під старовину – віддавайте перевагу натуральному дереву теплих відтінків. А якщо віддаєте перевагу сучасності – не зайвим буде розглянути варіант сходів зі скла та металу.

Особливості декору зони біля сходів

Велику роль відіграють не тільки самі сходи в інтер'єрі, але й те, як вони будуть прикрашені і чим доповнені. Наприклад, прилеглі стіни можна оформити в один тон: якщо сходи дерев'яні - обшити дерев'яними панелями, використовувати імітацію каменю, використовувати шпалери і не тільки. Металеві та деревні моделі добре поєднуються з яскравішими за кольором килимовими доріжками, які не втрачають своєї актуальності.

Важливо пам'ятати про освітлення, яке дозволить акцентувати увагу на особливостях сходів. Підійдуть приглушені, точкові джерела розсіяного світла, які можна вмонтувати безпосередньо в сходи, встановити біля перил, на стінах і не тільки. А якщо вам потрібні ідеальні сходи, які доповнять ваш інтер'єр – зверніться до нашої компанії, адже ми пропонуємо оригінальний каталог підйомних конструкцій!