Домашній текстиль: класифікація та особливості матеріалів

Домашній текстиль: класифікація та особливості матеріалів

Комфорт та стиль у домі – це не лише про якісний ремонт та дорогі оздоблювальні матеріали. Це ще й про речі, які належать до категорії текстилю. З їх допомогою можна оновити застарілий інтер’єр, додати йому функціональності, яскравих акцентів, світла тощо. А про те, який буває текстиль та як його обрати – далі у статі.

Текстиль для дому: що це та навіщо потрібен

Текстиль для дому – це певний набір речей, які виготовлені з різноманітних тканин та мають декоративні або навіть прикладні функції. Він буквально оточує нас усюди, адже це про рушники, простирадла, штори, подушки, білизну, одяг тощо, які увійшли до нашого життя й є його невід’ємною частиною.

Текстиль створюється з в’язаних, зітканих або змотаних, зваляних волокон, що можуть мати натуральне або синтетичне походження, й створюватись як за допомогою техніки, так і в ручну. Сьогодні до текстилю належить широкий асортимент товарів:

  • Тканини;
  • Трикотаж;
  • Неткані матеріали;
  • Вироби з вати та повсті;
  • Галантерея тощо.

Дослівно термін перекладається як «переплетіння», адже для створення текстильних тканин необхідно щільно сплести між собою волокна певних форм та пропорцій.

Різновиди текстилю для дому

До складу текстилю входить безліч різноманітних речей, й ми допоможемо розібратись у цьому, поділивши їх на зручні групи та категорії.

Для спальні та вітальні

Оскільки спальня та вітальня є двома найпопулярнішими приміщеннями у оселі, то й текстилю для них існує значно більше, ніж для інших зон. Так, до цієї групи належать наступні речі:

  • Простирадла;
  • Ковдри;
  • Подушки;
  • Наволочки;
  • Пледи;
  • Постільна білизна;
  • Штори;
  • Чохли для меблів тощо.

Ковдри та пледи підбираються згідно з сезонністю, адже вони можуть бути літними, демісезонними або зимовими. Варіюються у такому випадку й матеріали, як зовнішні, так і для внутрішнього наповнення. Наволочки та простирадла обирати легше, адже важливо, аби вони не тільки були з натуральних тканин, а й гармоніювали за стилем з інтер’єром. Особливу увагу варто звернути на подушки. Це можуть бути як стандартні, так і анатомічні моделі, які допоможуть позбавитись від болю під час сну. Окрім варіантів для спання, існують й декоративні подушки, які допоможуть прикрасити диван або ліжко.

Для кухні

Кухонний текстиль представлений менш масивною групою товарів, до якої належать різноманітні рушники, серветки, скатертини, штори тощо. До цих товарів належать ще й прихватки, декоративні серветки для сервірування столу та інші товари. Кухонний текстиль створений, аби було приємно та легко споживати їжу, прикрасити невелику зону чимось більш яскравим та строкатим. Окрім цього, такі речі допомагають позбавитись від необхідності постійно мити стіл, мати під рукою, чим витерти кухонне приладдя, а також вкрити руки, аби не контактувати з гарячим паром та водою під час приготування їжі.

Для ванної кімнати

Текстиль для ванної кімнати – це про рушники, килимки, банні халати, капці та інші деталі. Тут варто сказати, що такі речі перш за все направлені не на декорування цієї вологої зони, а на створення комфортних умов користування душовою кабіною або ванною. Рушники та халати повинні бути не просто візуально привабливими, а ще й функціональними. Для цього краще обирати моделі з м’якою поверхнею, яка не буде травмувати шкіру під час використання.

Матеріали для домашнього текстилю

Оскільки текстиль – це широка категорія речей, тому й матеріалів, з яких їх виготовляють, існує величезна кількість, й ми розповімо про найбільш актуальні та популярні з них. Найактуальнішими матеріалами для створення текстилю є:

  • Бавовна: найпопулярніший матеріал, з якого відшивають майже увесь текстиль для дому. Гігроскопічний, добре підтримує тепло, може охолоджувати, відмінно переться, не втрачаючи кольорів та своїх властивостей;
  • Бамбук: екологічний та безпечний, особливо актуальний для подушок та постільної білизни. Гарно вбирає вологу та пропускає повітря, має антимікробні властивості;
  • Вовна: актуальна для пледів та простирадл, оскільки має найкращий рівень стійкості до холодів, відводить вологу та регулює рівень тепла;
  • Льон: міцний, жорсткий, який має високий рівень зносостійкості. Влітку може охолоджувати, а взимку – зігрівати. Підходить для рушників та постільної білизни;
  • Батист/бязь: створені з бавовни, мають досить щільне плетіння. Міцні, довговічні, м’які та легкі, а ще – гігієнічні, підходять для подушок та постільної білизни;
  • Сатин: створений з натуральної бавовни, м’який, гігроскопічний, практично не мнеться, а тому не доведеться його часто прасувати. Підходить для будь-яких виробів з текстилю;
  • Жаккард: волокно, яке позбавлене ворсу, має складне, цупке та міцне плетіння. Має унікальний дизайн та високий рівень зносостійкості, підходить для штор та наволочок, декоративних речей.

Обирати речі за матеріалом досить просто: врахуйте, чи важлива вам декоративна функція, наприклад, аби текстиль був м’який та пухнастий, або ви хочете щось зносостійке та цупке, що особливо актуально для простирадл, якщо вдома є хатні тварини.

Як обрати домашній текстиль

Правильний підбір домашнього текстилю дозволить якісно оформити свій інтер’єр, а ще позбавитись відчуття його надмірного перевантаження або ж дискомфорту під час користування цими речами. Зверніть увагу на наступні характеристики та критерії:

  1. Якісний крій з рівними стібками, без ниток, які стирчать, з рівними та еластичними швами.
  2. Міцна, цупка тканина, яка не повинна просвічуватись або мати тонкі зони.
  3. Якісне фарбування та тонування, яке допоможе не змінювати колір під час прання.
  4. Відсутність різких запахів фарби або хімічних домішок.
  5. М’якість та комфорт матеріалу, особливо, якщо мова про речі для тіла та обличчя.
  6. Відповідність за кольоровим оздобленням зі стилем вашого інтер’єру.

А якщо вам потрібен якісний текстиль для дому у вигляді рушників – тоді зазирніть до нашого каталогу!