Безкаркасні меблі в дизайні інтер'єру

Безкаркасні меблі в дизайні інтер'єру

Безкаркасні меблі – відмінне рішення для будь-яких видів та стилів інтер’єру. Головна особливість таких меблів полягає у тому, що вони не мають жорсткої конструкції, на відміну від більш традиційних варіантів. А ще вони представлені такими видами інтер’єрних предметів, як крісла-мішки, груші, м’ячі, а ще – дивани, які можуть встановлюватись у вітальні та спальні.

Що таке безкаркасні меблі?

Як вже було відмічено, безкаркасні меблі відрізняються тим, що не мають жорстких ламелів з дерева або штирів з металу, які є характерною та примітною частиною класичних меблів, наприклад, крісел або диванів. Основа таких меблів – це наповнювач та чохол. Для чохла можуть використовуватись майже будь-які види тканини – від джинси та брезенту до жакарду та екошкіри, підбір яких залежить від особливостей інтер’єру, а ще смаків самого власника.

Наповнювач може бути представлений у вигляді пінополістиролу, а точніше – кульок, які зроблені з цього матеріалу, й які відмінно зберігають тепло, накопичуючи його під час використання меблів. Головна особливість такого матеріалу – в тому, що він дуже рідко, на відміну від інших видів наповнювачів, викликає алергію.

Які є види безкаркасних меблів

Завдяки новітнім технологіям, а також унікальним видам наповнювачів, можна майже будь-які меблі позбавити каркаса, не даючи їм при цьому втратити зручність та безпечність користування. Найпопулярнішими видами таких меблів є:

  • Крісла: ще їх називають кріслами-мішками, пеньками або навіть подушками, грушами. Вони досить актуальні, оскільки мають незвичну форму, яка дозволяє розміститись на них із зручністю;
  • Футони: особливий різновид крісла, у якому можна не просто сидіти, а ще й лежати, завдяки унікальній та оригінальній конструкції;
  • Пуфи: можуть мати різну форму (круглу, квадратну, витягнуту, прямокутну), а ще – різноманітний дизайн, що робить їх актуальними для інтер’єрів будь-яких кімнат;
  • Дивани: містять у собі усі переваги безкаркасних меблів, оскільки не мають вставок із дерева та металу, жорстких кінчиків та ніжок, безпечні та легкі у перенесенні;
  • М’яч: їх ще часто називають футбольними, вони можуть змінювати положення вашого тіла за кілька секунд.

Сьогодні кожне виробництво пропонує величезну кількість різновидів меблів без каркаса, кожен з яких має свої переваги та особливості. З часом їх стає лише більше, й завдяки цьому ви зможете обставити власний дім як маленькими, так і великими предметами інтер’єру, які допоможуть розміщувати будь-яку кількість людей.

Безкаркасні меблі в дизайні інтер’єру

Оскільки таки меблі досить стильні, а ще – безпечні, то найперше, де їх використовують – це дитяча спальня або ігрова зона. Це досить багатофункціональний предмет, на якому можна спати, стрибати та гратись, не думаючи про пошкодження або травми. Крісла-мішки та дивани без каркаса підійдуть до розміщення у релакс-зоні, наприклад, на балконі, на терасі, де треба створити атмосферу, яка розслабляє. Навіть у звичній спальні та вітальні такі меблі будуть доречними, адже вони легко замінюють базові варіанти. Але при цьому варто враховувати стиль інтер’єру. Найкраще такі меблі вписуються у стиль лофт та хай-тек, а ще – скандинавський та мінімалізм, але не до класичного або провансу.

Переваги меблів без каркаса

Опускаючи основну відмінність таких меблів від звичайних, яка полягає у тому, що вони не мають жорсткого каркаса з дерева або металу, необхідно зазначити ще кілька особливостей, які роблять крісла та дивани незамінними в інтер’єрі. До переваг меблів без каркасів належать:

  1. Зручність: на таких кріслах зручно сидіти, адже вони приймають форму тіла, огортаючи його, що створює відчуття занурення у м’яку піну або хмару, що дозволяє якісно розслабитись.
  2. Легкість: навіть найменше крісло або диван буває складно посунути або ж віднести у іншу кімнату під час ремонту, а з меблями без каркаса таких проблем не виникає.
  3. Безпечність: такі меблі не мають гострих кутів або ніжок, твердих поверхонь, що робить їх актуальним та гарним вибором для дитячих зон та спальні.
  4. Простота догляду: головна особливість таких меблів полягає у тому, що вони являють собою лише чохол та наповнювач, які не потребують особливого догляду й миються вологими серветками або чистяться м’якими щітками.

Чи є у безкаркасних меблів недоліки

Як у будь-яких видів меблів, безкаркасні мають певний, але досить невеликий перелік недоліків, з якими варто ознайомитись перед тим, як замовляти їх для дому. Серед недоліків відзначимо:

  • Необхідність через певний час оновлювати наповнювач, коли він просідає й втрачає власну форму, що стається раз на п’ять-десять років;
  • Якщо у вас проблеми з опорно-руховим апаратом – безкаркасні меблі можуть нашкодити вашому здоров’ю;
  • Такі меблі не підходять людям похилого віку, особливо, якщо вони мають проблеми з ногами, бо вставати з таких предметів може бути досить важко.
  • А якщо ви хочете отримати якісні варіанти меблів, що не мають жорсткого каркаса – звертайтесь до нашої компанії!