Облаштування антресольного поверху: з чого почати?

Облаштування антресольного поверху: з чого почати?

Багато власників просторих приміщень з висотою стель більше 4 метрів намагаються облаштувати антресольний поверх. Такий оригінальний внутрішній балкон дає можливість не тільки своєрідно розширити корисну площу, але і додати інтер'єру унікальну екстравагантність.

Антресольний поверх: що це таке?

Вперше поняття «антресоль» застосували французи. Так вони назвали додатково створену майданчик невеликих розмірів усередині приміщення, розташовану на певній висоті над підлогою.

Традиційно такий внутрішній балкон можна облаштовувати в кімнаті з стелями не нижче 3,5 метра. Хоча його можна звести і при трохи меншій висоті міжповерхового перекриття. Просто в цьому випадку нижній ярус зробити висотою 170 см. Це дозволить організувати на антресольному поверсі ігровий майданчик для дітей. А якщо під ним розташувати гардеробну з ящиками невеликих розмірів, то простір на другому ярусі стане ще вище. Необхідно розуміти, що площа надбудовувати майданчика не повинна перевищувати 45% всього приміщення.

Варіанти виконання антресольного поверху

Фото Варіант антресольного поверху Традиційно антресольний поверх зводять для організації функціональних зон декількох типів:

  • Робочого кабінету або бібліотеки. Найбільш популярний варіант. При створенні надійної конструкції потрібно передбачити простір для меблів: крісла, невеликого столика, стелажів. А також добре продумати освітлення.
  • Спальна кімната. Створювати таку зону можна навіть при наявності мінімальної висоти стель. Адже людині в даній ситуації в більшості випадків не потрібно буде вставати в повний зріст. Однак дасть можливість зручно розмістити гостей на нічліг. При цьому під внутрішнім балконом можна розташувати гардеробну, дзеркало зі столиком для проведення жінкою певних косметичних процедур.
  • Дитячу. Тут може бути два варіанти: ігрова кімната або дитяча спальня. Найчастіше на антресольної майданчику організовують спальне місце. А вже під нею обладнають зону ігор і заняття спортом. Іноді при наявності в сім'ї двох дітей різної статі на антресолі обладнають спальню для хлопчика, а на першому ярусі - для дівчинки. Правда, існує досить багато варіантів організації дитячої на такому напівповерсі.
  • Зона відпочинку. Встановивши зручне крісло, журнальний столик і телевізор на внутрішньому балконі, можна отримати прекрасне місце для нормального відпочинку.

Де потрібні антресолі-балкони?

Досить часто антресольні поверхи облаштовують не тільки в житлових, але і в офісних, складських, виробничих приміщеннях. Зведення такого напівповерху дає можливість, по-перше, створити додаткове житловий простір. До того ж здатний надати певні переваги:

  1. дозволяє привнести в інтер'єр кімнати оригінальний стильний елемент;
  2. з'являється можливість обладнати додаткову функціональну зону при тій же площі приміщення;
  3. зведення антресолі можна здійснити своїми руками без запрошення професійних фахівців;
  4. за рахунок грамотного підбору конструкції і матеріал надається можливість значно змінити дизайнерське оформлення кімнати.

З чого потрібно починати облаштування антресольного поверху?

Після зважування всіх «плюсів» і «мінусів» такої зміни простору приміщення і прийняття однозначного позитивного рішення потрібно в першу чергу зайнятися оформленням дозвільних документів. Адже облаштування антресольного поверху є серйозною переплануванням, що вимагає неодмінного зміни в плані БТІ.

Для отримання дозволу необхідно до відповідних органів технагляду подати проект перепланування. У ньому неодмінно має бути відображені креслення монтується, план кімнати після перепланування, схеми кріплення антресольного поверху, монтажу сходів, опорних систем. Тільки після отримання позитивного рішення від інспекції технічного нагляду можна приступати до облаштування внутрішнього балкона.

Устаткування антресольного поверху: що необхідно врахувати?

Фото антресольний поверх Плануючи зведення антресольного поверху, потрібно враховувати кілька важливих факторів:

  • Висоту приміщення, в якому ви хочете облаштувати антресоль. Цей розмір повинен бути не менше 3,5 метра. Висоту першого ярусу потрібно робити 190 см: зріст людини + необхідний зазор між його головою і стелею. Товщина перекриття повинна бути не менше 20 см. Виходить, що при такій висоті приміщення на антресольний поверх залишається 140 см. Цього розміру буде досить для дитини.А дорослому члену сім'ї потрібно буде переміщатися по другому ярусу в злегка зігнутому положенні.
  • Площа. Розмір внутрішнього балкона не повинна перевищувати 40% від загальної площі кімнати. При цьому його конфігурація може бути як прямокутної, так і трикутної або овальної в залежності від наявному на цьому майданчику меблів.
  • Місце розташування антресолі. Як правило, її розташовують над нежитловими зонами, наприклад, шафами-купе, вбиральні, кухонним гарнітуром. Це дозволяє забезпечити максимальну висоту антресольного поверху.
  • Тип сходів. Підбираючи її варіант, потрібно враховувати, що глибина сходинок повинна бути не менше 30 см, а відстань між ними - не більше 25 см. Меншу корисну площу займають сходи гвинтового типу. Але вона буде не завжди зручною для дітей або людей похилого віку. Також на антресольному поверсі бажано передбачити місцеве висвітлення та систему вентиляції.

Ви маєте можливість проконсультуватися з фахівцями і облаштувати антресольний поверх своєї мрії! Телефонуйте нашим менеджерам +38 (096) 430-40-50 і вони з радістю дадуть відповідь на Ваші питання!